Mezőkeresztes - Ózd NB II. Észak-kelet női kézilabda bajnoki mérkőzés - összefoglaló
2016. december 14. szerda, 01:00

A hazai pálya előnyeit élvezhette a mezőkeresztesi női kézilabda csapat, a 2016-os őszi szezon utolsó NB II.-es mérkőzésén, december 3-án. Ez alkalommal Ózd csapata érkezett hozzájuk. A találkozóra a mezőkeresztesi sportcsarnokban került sor délután 17 órától.

Az 1. félidőt 5 perc elteltével a keresztesiek nyitották, majd nemsokkal később az ózdiak egyenlítettek. Ezt követően a hazai csapat gólgyártásba kezdett és egymás után nyolc gólt sikerült értékesíteniük, ezzel magukhoz ragadva a vezető pozíciót. A félidő második felében a vendég csapat próbált kiegyenlíteni, de tehetetlennek bizonyult a hazaiak erős támadásaival szemben. A félidő végére a keresztesiek hat gólos előnyre tettek szert, így a félidő végeredménye 17:11 lett a hazaiak javára. A 2. félidőt ismét a keresztesi csapat indította, de rövid időn belül az ózdiak egyenlítettek. A félidő első felében a két csapat felváltva értékesített gólokat. A félidő második felében az ózdiak ráerősítettek és egymás után hét gólt is sikerült értékesíteniük, ezzel jócskán lefaragva a hátrányukból. Viszont még így sem tudták átvenni a vezetést. A félidő végére a hazaiak öt gólosra tudták növelni az előnyüket, így a mérkőzés végeredménye 31:26 lett a mezőkeresztesi csapat javára. Ezzel a győzelemmel a tabella 5. helyéről várhatja a tavaszi kezdést a mezőkeresztesi együttes.