6. Simson találkozó Bükkábrányban
2015. augusztus 17. hétfő, 19:11
Idén 6. alkalommal rendeztek simson találkozót Bükkábrányban augusztus 15-én. A nyárzáró program fő helyszíne az Arany János Általános Iskola udvara és a Tornácosház volt. Közel 120 fő érkezett az ország különböző pontjairól de még Szlovákiából is érkeztek motorbarátok. A reggel 9 órai regisztrációt egy közös ebéd követte a Bányász emlékháznál, majd a motorosok átvonultak az első versenyszám a gyorsulási verseny helyszínére. Itt 50, 60 és 70 ccm-es kategóriában dönthették el a résztvevők, kié a gyorsabb motor.

Ezt a Csigafutam elnevezésű verseny követte, ahol már nem a sebesség számított. Az nyert aki a legkésőbb ért célba. Az utolsó versenyszám a műszaki vetélkedő volt, ahol egy porlasztót kellett szemre beállítani a vállalkozó kedvű motorosoknak, amit a zsűri műszerek segítségével ellenőrzött le. Az nyert akinek a legpontosabban sikerült beállítania az alkatrészt.

A nap zárásaként került sor az eredményhirdetésre, ahol a következő eredmények születtek: