Mezőkeresztesen is bekapcsolódtak az I.Országfutásba
2015. március 17. kedd, 17:13

Közel 4000 társukkal együtt Mezőkeresztesen is körülbelül 40 futó vágott neki rövidebb vagy hosszabb távnak az I.Országfutás keretében, amelyet 2015. március 14-ére, szombatra hirdettek meg. A cél az volt, hogy jelképesen végigfussanak az országon egyetlen nap alatt, a szervezők kérése az volt, hogy vállaljon mindenki egy szakaszt, az ország bármely területén, amit bármikor a nap folyamán lefut vagy legyalogol.
A rajt és a cél az iskolában volt, ahonnan egy kis bemelegítés után indultak neki a mintegy 5 km-es távnak, majd a település központját érintve a hosszabb távot vállalók egészen az sportpályáig futottak, ahol a futópályán is megtettek egy kört, majd visszaindultak a Polgármesteri Hivatal felé, ahonnan egy kis izomlazítás után a többiekkel együtt