2010. november 13-án a Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság közép csoportjában szereplő Vatta csapata Emőd otthonába látogatott a soron következő bajnoki fordulóban.
Az Emőd-Vatta felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés 13 órakor vette kezdetét.

A vezetést jelentő találatot a vattaiaknak már a 9. percben sikerült megszerezni, Paczók Károly gólja révén a 1 gólos előnyre tettek szert.
A hazai emődi együttesnek a 34. percben azonban sikerült kiegyenlítenie, Burai János gólja révén 1-1 lett a találkozó állása, amely egyben a félidei eredmény is maradt.
Az 55. percben az emődiek átvették a vezetést, Ivánkai Tamás gólja 2-1-re változtatta az eredményt.
Az 59. percben újabb emődi gólt láthatott a közönség, ezúttal Tóth Rajmund volt eredményes, gólja révén 3-1 lett az állás.
A 61. percben a vattaiaknak sikerült ismét egy gólosra csökkenteni a két csapat közötti különbséget, Offenbecker József találata 3-2-re módosította az eredményt.
A 68. percben azonban újabb emődi találatot könyvelhettek el, Veres Gábor gólja révén 4-2 lett az állás.
A 81. percben Görzsöny Tamás is feliratkozott a góllövők névsorába, így 5-2-re változtatta a találkozó eredményét.
A 83. percben a vattaiaknak sikerült gólt szerezni, K. Tóth Szabolcs talált be az emődi kapuba, így 5-3 lett az állás.
Az Emőd- Vatta felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés végeredménye tehát 5-3 maradt.