2010. október 24-én vasárnap a Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság közép csoportjában szereplő Vatta csapata hazai pályán fogadta Bogács együtteseit.
Az ifjúsági csapatok mérkőzését a bogácsiak 4-2 arányban nyerték meg.
A Vatta – bogács felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés 14 óra 30 perckor vette kezdetét.

A találkozó első félidejében a két csapat felváltva alakított ki helyzeteket, mindkét oldalon voltak lehetőségek, azonban a vezetést jelentő találatot a bogácsiakak sikerült megszerezni, a 27. percben Kéméndi Levente gólja révén a bogácsiak 1 gólos előnyre tettek szert.
A 35. percben vette elő a bíró a mérkőzésen először a sárga lapot és mutatta fel a vattai Juhász Krisztiánnak.
Az első játékrészben a vattai csapatnak nem sikerült kiegyenlítenie, így a 2. 45 perc egy gólos bogácsi vezetés mellett kezdődött el.
A 2. játékrészben a vattaiak megtettek mindent annak érdekében, hogy kiegyenlítsenek, azonban törekvéseik a gólszerzésre nem jártak eredménnyel.
Az 57. percben Béres Roland könyvelhetett el egy sárga lapot szabálytalan megmozdulását követően.
A 66. percben Offenbecker József is sárga lapos játékvezetői figyelmeztetésben részesült.
A 70. percben a bogácsi Huszár György állította meg szabálytalanul ellenfelét, így ő is sárga lapot kapott.
A 88. percben Szamosi Péter is elkönyvelhetett egy sárga lapos bírói figyelmeztetést.
A vattaiak hiába tettek meg mindent az egyenlítés érdekében, nem sikerült nekik gólt szerezni, így a Vatta-Bogács felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés végeredménye tehát 0-1 maradt.