2010. október 17-én vasárnap Vatta csapata Nyírjes-Szirma ellen mérkőzött meg idegenben.
A felnőtt csapatok mérkőzése 14 óra30 a 30 perckor vette kezdetét.

4 percnek kellett  eltelnie ahhoz, hogy megszülessen a mérkőzésen az első találat, a vattaiak szereztek vezetést Pelyhe László gólja révén.
A hazai Nyírjes-Szirmaiaknak azonban hamar sikerült kiegyenlíteniük, a 9. percben Madaras Viktor találata 1-1-re változtatta az állást.
A 38. percben a játékvezető büntetőrúgást ítélt a hazaiak javára, mivel az egyik vattai játékos szabálytalankodott saját 16-osán belül. A 11-est Madaras Viktor értékesítette, így átvették a vezetést a szirmaiak, 2-1 lett az állás javukra.
A 40. percben mutatta fel a bíró a mérkőzésen először és egyben utoljára a sárga lapot, Tóth Viktornak szabálytalan megmozdulását követően.
A  vattaiak törekvései a gólszerzésre és egyenlítésre az első félidőben már nem jártak eredménnyel, így 2-1-es nyírjes-szirmai  vezetés mellett vetett véget a játékvezető az első 45 percnek.
A 2. játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, mindkét oldalon voltak helyzetek.
A 75. percben a vattai csapatnak sikerült kiegyenlítenie, Juhos Zamás volt eredményes, így 2-2 lett az állás.
A 82. percben azonban a Nyírjes-Szirmaiak könyvelhettek el találatot, hiszen Madarász Viktor ismét betalált a vattai kapuba, gólja 3-2-re változtatta az eredményt.
A mérkőzésből még hátra lévő időben a vattaiaknak már nem sikerült kiegyenlíteniük, így  a Nyírjes-Szirma-Vatta  felnőtt bajnoki labdarúgó mérkőzés végeredménye tehát 3-2 maradt.