2010. szeptember 12-én a Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság közép csoportjában szereplõ Vatta csapata Sajóvámosra utazott.
Az ifjúsági csapatok mérkõzése, amely 14 óra 30 perckor kezdõdörtt, 2-2-es gólarányú döntetlennel ért véget.
A Sajóvámos-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 16 óra 30 perckor vette kezdetét.

A mérkõzés elsõ félidejében a két csapat felváltva alakított ki helyzeteket, felváltva adódtak lehetõségek mindkét fél kapujának elõterében.
A 41. percben következett be változás az eredményen, a sajóvámosiak szereztek vezetést dr. Hajkó Zsolt találata révén.
Az elsõ félidõbõl még hátra lévõ pár percben a vattaiakak már nem sikerült kiegyenlíteni, így a második 45 perc egy gólos sajóvámosi vezetés mellett kezdõdött el.
A 2. félidõbõl 3 perctelt el, amikor a játékvezetõ büntetõrúgást ítélt a vattaiak javára. A 11-est Kõmûves jános értékesítette, így kiegyenlítettek a vattaiak, 1-1 lett az állás.
Az 57. percben a vattai csapatnak sikerült megfordítani az eredményt, ismét Kõmûves János szerzett találatot csapatának ,így 2-1 lett az eredmény Vatta javára.
A hazai, sajóvámosi csapat megtett mindent annak érdekében, hogy kiegyenlítsenek, törekvéseik eredményeként a mérkõzés vége felé közeledve, a 81. percben sikerült kiegyenlíteniük, Husonyicza péter találata révén 2-2 lett az állás.
A mérkõzésbõl mág hátra lévõ alig 10 percben nár egyik félnek se sikerült betalálni ellenfele kapujába, így a Sajóvámos-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 2-2maradt.