2010. szeptmber 5-én vasárnap Vatta csapata Szentistván együttesét fogadta hazai pályán.
Az ifjúsági csapatok mérkõzését a vendég szentistvániak 6-0 arányban nyerték meg.
A Vatta - Szentistván felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzéd 16- óra 30 perckor vette kezdetét.

2 percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megszülesssen a mérkõzésen az elsõ találat, a szentistvániak szereztek vezetést Sajtos Norbert gólja révén.
A 28. percben a játékvezetõ büntetõrúgást ítélt a szentistvániak javára. A 11-est Fernczi attila értékesítette, így 0-2-re változott az állás.
A gólt követõen a vattaik törekvései a gólszerzésre nem jártak eredménnyel, nem sikerült nekik találatot elkönyvelniük.
A 43. percben a szentistváni együttes megszerezte 3. találatát is, Karancsi Zoltán volt eredményes, így 0-3 lett az eredmény.
Az elsõ játékrésznek tehát 3 gólos szentistváni vezetés mellett vetett véget a játékvezetõ.
Az 50. percben a szentistváni csapat újabb találatot könyvelhetett el, ezúttal is Sajtos Norbert volt eredményes, így 0-4 lett az állás.
Az 55. percben Sajtos Norbert ismét betalálat a vattai kapuba, gólja 0-5-re változtatta az eredményt.
A 62. percben a vattai csapat megszerezte elsõ gólját, Pelhye László lõtt gólt, amely által 1-5-re módosult a találkozó állása.
A mérkõzésból még hátra lévõ fél órában már egyik fél részérül sem született találat így a Vatta-Szentistván felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 1-5 maradt.