2010. augusztus 29-én vasárnap a Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság közép csoportjában szereplõ Vatta csapata Sajószögedre utazott. Az ifjúsági csapatok mérkõzését a sajószögediek 2-1 arányban nyerték meg.
A Sajószöged Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 17 órakor vette kezdetét.

A találkozó a vattaiak helyzeteivel vette kezdetét, nem illetõdtek meg ellenfelüktõl és akaítottak ki sorra helyzeteket, aminek eredményeként a 20. percben máris megszerezték a vezetést Kõmûves János gólja révén.
A 27. percben pedig a vattiaknak sikerüült máris két gólosra növelni a különbséget, ismét Kõmûves János talált be a szögedi kapuba, így 0-2 lett az állás.
A 29. percben vette elõ a bíró a mérkõzésen elõször a sárga lapot és mutatta fel a vattai Szarvas Leventének.
A 43. percben a szögedi Lengyel Ákosnak mutatott fel sárga laopt a játékvezetõ szabálytalan megmozdulását követõen.
A 45. percben a szögedieknek sikerült szépíteniük, Dudás Zsolt találata 1-2-re változtatta a mérkõzés állását, amely egyben a félidei eredmény is maradt.
A 2. játékrészben a hazaiak megtettek mindent annak érdekében, hogy kiegyelnítsenek, azonban törekvéseik a gólszerzésre nem jártak eredménnyel.
A 68. percben a vattiak tovább növelték elõnyüket, Paczók Károly gólja a 1-3-ra változtatta az állást.
A 75. percben a játkvezetõ Szervas Leventének újból sárga lapot mutatott fel, azonban mivel az elsõ félidõben már részesült hasonló játékvezetõi figyelmeztetésben, a bíró elõvette a piros lapot is és küldte idõ elõtt az öltözõbe a játkost.
A sajószögediek az emberelõnyük ellenére hiba dolgoztak ki lehetõségeket, nem sikerült újabb találatot elkönyvelniük.
A Sajószöged-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 1-3 maradt.