2010. augusztus 22-én vasárnap Vatta csapata Tiszapalkonya együttesét fogadta hazai pályán.
Az ifjúsági csapatok mérkõzését a vendég tiszapalkonyaiak 5-3 arányban nyerték meg.
A Vatta-Tiszapalkonya felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzéd 17 órakor vette kezdetét.

Negyed órának kellett eltelnie ahhoz, hogy megszülesssen a mérkõzésen az elsõ találat, a 18. percben a tiszapalkonyaiak szereztek vezetést Hangácsi Tibor gólja révén.
A gólt követõen a vattaik törekvései a gólszerzésre nem jártak eredménnyel, nem sikerült nekik gyorsan kiegyenlíteni.
A 41. percben vette elõ a bíró a mérkõzésen elõször a sárga lapot és mutatta fel a Kõmûves Rolandnak szabálytalan megmozdulását követõen, majd a 43. percben a palkonyiak Kiss Krisztián is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot.
Az elsõ játékrésznek tehát 1 gólos tiszapalkoyai vezetés mellett vetett véget a játékvezetõ.
Az 56. percben a vattai csapatnak sikerült kiegyenlítenie, egy öngól segítette õket hozzá az egyenlítéshez, hiszen a palkonyai Karócz Zsoltról került saját kapuijába a labda , így 1-1 lett az álás.
Az 58. percben a tiszapalkonyai Kiss Róbertnek mutatott fel sárga lapot a bíró szabálytalanságáért, majd nem sokkal késõbb, a 61. percben Vas Béla is hasonló játékvezetõi figyelmeztetésben részesült.
A 60. percben a vattaiaknak sikerült megfordítani az állást, Offenbecker József talált ve a vendégek kapujába, így 2-1 lett az állás vattta csapata javára.
A 78. percben a játékvezetõ Karócz Zsoltnak mutatott fel sárga lapot.
A 86. percben azonban a palkonyaiaknak sikerült kiegyenlítenie, Gellérfi István révén megszerezték 2. góljukat is, így 2-2 lett az állás.
A vatttai csapatnak már nem sikerült ismét megszereznie a vezetést, így a Vatta-Tiszapakonya felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 2-2 maradt.