A megyei II. osztályban - a múlt heti kényszerû szünet után - elkezdõdött a tavaszi szezon. A Közép csoportban szereplõ Vattai FC a tavaszi elsõ mérkõzésén Miskolcra utazott, ahol a Holcim ifjúsági és felnõtt együtteseivel játszottak.
Az ifjúsági csapatok találkozója 13 órakor kezdõdött el és a hazai, Holcim csapata 13-0 arányban nyerte meg.
A Holcim-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 15 órakor vette kezdetét.

A 11. percben a játékvezetõ márisbüntetõrúgást ítélet a vattaiak javára, mivel az egyik hazai játékos voltszabálytalan saját 16-osán belül. A 11-est Pelyhe László értékesített, így egygólos elõnyre tettek szert a vattaiak.

A 15. percben pedig máris két gólosra nõtt a vendégek elõnye, ismét Pelyhe László szerzett gólt csapatának, így 0-2 lett az állás.

A 23. percben egy szögletbeadást követõen a hazai Hankó László juttatta bégül a vattai kapuba a labdát, így szépített a Holcim csapata, 1-2 lett az eredmény.

A 35. percben Pelyhe László megszerezte a mostani találkozón 3. találatát is, gólja révén 3-1-re változott az állás Vatta csapata javára, azonban nem maradt sokáig ez az eredmény, hiszen Pelyhe László a harmadik találatát követõen 3 perccel ismét gólt szerzett, így megszerezte a vattai csapat 4. találatát is, 1-4 lett az állás.

Az elsõ játékrész tehát 4-1-es vattai elõny mellett ért véget.

A 2. félidõben a vattai csapat folytatta tovább, amit az elsõ félidõben elkezdett, folyamatos támadásaikkal végig veszélyeztették a Holcim kapuját, és több találatot is szereztek, azonban ezeket a játékvezetõ érvénytelenítette.

A 75. percben a hazai csapat könyvelhetett el gólt, ezúttal Oláh Gergõ volt eredményes, így 2-4 lett az állás, de nem sokáig.

A hazai csapat 2. gólját követõ percben a vattaiak ismét eredményesek voltak, ezúttal Bartók Béla szerzett találatot csapatának, így 2-5 lett az eredmény.

A 85. percben még Offenbecker József is feliratkozott a góllövõk névsorába, megszerezte a vattaiak 6. gólját.

A Holcim-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye 2-6 maradt.