2009. november 8-án vasárnap Vatta ifjúsági és felnõtt együttesei idegenbe, mégpedig Szentistvánra utaztak a soron következõ bajnoki labdarúgó mérkõzéseik lejátszására.
Az ifjúsági együttesek találkozója 11 órakor vette kezdetét. Az ifisták mérkõzését a vattaiak 2-1 arányban nyerték meg.
A Szentistván - Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 13 órakor vette kezdetét.

A mérkõzés elsõ félidejében a két csapat az irreális, felázott talaj és a szûnni nem akaró esõ ellenére hõsiesen küzdött és felváltva alakítottak ki helyzeteket.

A 31. percben vette elõ a mérkõzésen elõször a zsebébõl a sárga lapot a bíró és mutatta fel a daróci Bartók Bélának reklamálásáért.
A 32. percben a szentistvániak egy szabadrúgás elvégzését követõen Ferenczi Attila találata révén vezetést szereztek.
A 35. percben a Gilányi Richárd is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot. A 41. percben szintén sárga lapot mutatott fel a játékvezetõ, ezúttal Veréb Viktornak.
Az elsõ félidõ tehát egy gólos szentistváni vezetés mellett ért véget.
Az 50. percben a vattai csapat javára büntetõrúgást ítélt a játékvezetõ. A 11-est Német Attila értékesítette, így kiegyenlítettek 1-1 lett az állás.
A 60. percben Menyhárt László szabálytalan megmozdulását figyelmeztette sárga lappal a játékvezetõ. A 67. percben Ferenczi Attila is elkönyvelhetett magának egy sárga lapot. A 69. percben pedig Juhos Tamásnak is sárga lapot mutatott fel a játékvezetõ.
A 72. percben Német Attila szabálytalan megmozdulását is sárga lappal figyelmeztette a bíró.
A 73. percben a szentistvániak ismét megszerezték a vezetést, ezúttal Ferenczi György volt eredményes, így 2-1-re változott az .
A 77. percben a szentistvániak megszerezték harmadik találatukat, ezúttal Szepesi Attila talált be a vattai kapuba, így 3-1 lett az eredmény.
A Szentistván-Vatta felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye tehát 3-1 lett.

További eredmények és tabella - felnõtt - nagyításhoz kattints a képre!

További eredmények és tabella - ifi - nagyításhoz kattints a képre!