2009. augusztus 9-én, vasárnap a Vattai Futball Club csapatai számára is elkezdõdött a 2009/2010. évi B.-A.-Z. megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban való küzdelem.
A vattaiak az elsõ fordulóban Szirmabesenyõ csapatait fogadták hazai pályán. Az ifisták mérkõzése 15 órakor kezdõdött.
A szirmabesenyõi ifisták már a 9. percben megszerezték a vezetést, amikor Somogyi Márk talált be a vattai kapuba, így 1 gólos elõnyre tettek szert.

A 21. percben Somogyi márk tovább növelte a besenyõi ifisták elõnyét, gólja révén 0-2 lett az állás, majd a 24. percben Kovács Gergõ megszerezte a vendégek 3. találatát is, így 0-3 lett az eredmény.

A vattai ifistáknak az elsõ félidõben nem sikerült gólt szerezni, ellentétben a szirmabesenyõiekkel, akik elõbb a 42. percben, majd a 43. percben is gólnak örülhettek, mindkét találatot Skernyák Levente szerezte, így elõbb 0-4, majd 0-5 lett a találkozó eredménye.

Az elsõ félidõ tehát 5-0-ás vendég elõny mellett ért véget.

A 2. játékrészben a 49. percben a vendég ificsapat megszerezte 6. találatát is, ezúttal Botos Ádám volt eredményes.

A vattai együttes a 6 bekapott gólt követõen sem adta fel és a 72. percben Berceli Marcel góljs révén sikerült szépíteniük, 1-6 lett az állás.

Majd a 83. percben Berceli Marcel újabb találatot szerzett, így 2-6-ra változott az eredmény.

Az ifisták mérkõzésének végeredménye tehát 2-6 lett.

A Vatta-Szirmabesenyõ felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés 17 órakor kezdõdött.

A 3. percben máris megszületett a mérkõzésen az elsõ találat, a szirmabesenyõi Tóth László talált be máris a vattai kapuba, így 1 gólos elõnyre tettek szert.

Majd a 13. percben Hozdik Gábor megszerezte a vendég csapat 2. találatát is, így 0-2 lett az állás.

A 19. percben Juhász Balázsnak is sikerült gólt szereznie, így 0-3-ra változtatva a találkozó eredményét.

A 33. percben sikerült a vattai csapatnak is gólt szereznie, Kõmûves János találata 1-3-ra módosította a mérkõzés állását.

A 36. percben a vattai együttes 10 fõre fogyatkozott, mivel K. Tóth Péternek mutatott fel piros lapot a játékvezetõ.

A 40. percben ismét változás következett be az eredményen, ezúttal a szirmabesenyõi Lénárt László könyvelhetett el találatot, így 1-4 lett az eredmény.

Az elsõ félidõben tehát 4-1-es vendég elõny mellett vetett véget a bíró.

A 2. játékrészben is inkább a vendég együttes alakított ki helyzeteket, õk irányították a mérkõzést.

A 70. percben a vendégek létszáma is csökkent egy fõvel, amikor Varga Norbertnek mutatott fel piros lapot a bíró és küldte idõ elõtt az öltözõbe a játékost.

A 83. percben a szirmabesenyõiek még egy találatot elkönyvelhettek, Hozdik Gábor gólja 1-5 re változtta az eredményt.

A 90. percben a játékvezetõ K. Tóth Szabolcsnak is piros lapot mutatott fel, azonban ez már az eredményt nem befolyásolhatta, hiszen ezt követõen nem sokkal a bíró véget vetett a találkozónak, így a Vatta-Szirmabesenyõ felnõtt bajnoki labdarúgó mérkõzés végeredménye 1-5 lett.

További eredmények és tabella (ifi) - nagyításhoz kattints a képre!

További eredmények és tabella (felnõtt) - nagyításhoz kattints a képre!